Felsőoktatási szakképzések
A nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény alapján a felsőfokú szakképzéseket 2013 őszétől felsőoktatási szakképzések váltják fel.
Egyetemünkön 2013. szeptemberétől az alábbi szakokon indít felsőoktatási szakképzéseket, amelyek a korábbi felsőfokú szakképzési szintnek megfelelő szakképesítést adnak. A szakképzés utáni, azonos besorolási szakon történő továbbtanulás esetén hallgatóink a szakképzésben megszerzett kreditekből 90 kreditet továbbvihetnek a BSc/BA alapkézésre is.
2013-ban már csak erre az új típusú képzési formára lehet majd jelentkezni a felsőfokú szakképzések helyett!
A felsőoktatási szakképzés legfőbb jellemzői:
- Felsőoktatási szakképzésben felsőfokú szakképzettség szerezhető, melyet oklevél tanúsít, de a megszerzett oklevél önálló végzettségi szintet nem ad.
- A felsőoktatási szakképzések képzési programját az intézmények dolgozzák ki.
- Felsőoktatási szakképzés moduláris felépítésű.
- Képzés megvalósítható nappali-, levelező- és távoktatási tagozat keretében.
- Képzési idő 4 oktatási félév, melyből egy félév összefüggő szakmai gyakorlat.
Feltöltés alatt..
Feltöltés alatt..
Felsőoktatási szakképzés • nappali tagozat • 4 félév • 120 kredit
Szakleírás
A felsőoktatási szakképzés célja olyan gazdasági szakemberek képzése, akik képesek általános gazdálkodási és ügyviteli feladatok lebonyolítására, döntések előkészítésére; alkalmasak kisvállalkozások áruforgalmi vagy marketing területén vezetői, nagyobb vállalkozásoknál középvezetők és a felsővezetők mellett kereskedelmi, illetve marketing szakreferensi, asszisztensi tevékenységet folytatni.
A szakra jelentkezők három szakirányból választhatnak:
- kereskedelmi szakirány
- marketingkommunikáció szakirány
- kereskedelmi logisztika szakirány
Főbb tantárgyak
Mikroökonómia, makroökonómia, vállalatgazdaságtan, marketing, kereskedelmi ismeretek, kereskedelem gazdaságtana, logisztika, szolgáltatásmarketing, fogyasztói magatartás, áru- és minőségmenedzsment, értékesítés és eladási technikák.
Felsőoktatási szakképzés • nappali tagozat • 4 félév • 120 kredit
Szakleírás
A felsőoktatási szakképzés célja olyan gazdasági szakemberek képzése, akik elméleti és gyakorlati tudásuk birtokában képesek a gazdasági élet legszélesebb területén: a vállalati, a pénzügyi szolgáltató, az államháztartási és a civil (nonprofit) szektorban működő szervezetekben a feladatok ellátására; a munkaerő-piaci igényekhez rugalmasan alkalmazkodnak, pénzügyi-számviteli gyakorlati ismeretekkel, jártasságokkal és készségekkel rendelkeznek, amely megalapozza az élethosszig tartó tanulást is.
A szakra jelentkezők három szakirányból választhatnak:
- államháztartási szakirány
- pénzintézeti szakirány
- vállalkozási szakirány
Főbb tantárgyak
mikroökonómia, makroökonómia, vállalatgazdaságtan, marketing, Európai Uniós ismeretek, pénzügytan, adózási ismeretek, számvitel alapjai, pénzügyi számvitel, bankismerek