Tanfolyamok, tréningek
Az Anyanyelvi kompetenciák fejlesztése tréning kidolgozói a Kaposvári Egyetem oktatói, anyanyelvi kompetencia-fejlesztésben jártas szakemberei. A program összeállításában igyekeztünk megfelelni az általános elvárásoknak, és ezeket a szempontokat ötvöztük saját tapasztalataink eredményeivel. A tréningtervet, a háttéranyagokat és a mérési anyagokat alap- és emelt szintű tréningcsoportok számára készítettük el. A különbségeket nem a képzés területeiben tervezzük érvényesíteni, hanem a feldolgozás mélységében, valamint a feldolgozási módszerek alakíthatóságában. Az alapszintű csoport számára több kézbe adható – az elsajátítandó ismeretek elméleti hátterét is megvilágító – segédanyagot terveztünk az általános háttéranyagon túl. A tréning során kiscsoportos formában dolgozunk. A foglalkozások interaktívak, valós élethelyzetek dokumentumaira (videó, hangfelvétel, filmrészlet, esettanulmány) épülnek, továbbá szituációs gyakorlatok, szerepjátékok, önálló feladatmegoldások alapján folyamatos tevékenykedtetést eredményeznek. Az előzetes és az elégedettségi kérdőív mérésein kívül tematikus egységenként – a feladatmegoldásoknak megfelelően – különböző formákban visszacsatolást kérünk, teljesítést mérünk.
II. modul: A sikeres szóbeli anyanyelvi képességek támogatása
III. modul: A meggyőzés, érvelés technikai eszközeinek megismertetése, érvelési, meggyőzési képességek fejlesztése
IV. modul: A konfliktuskezelés nyelvi eszközei
V. modul: Szintetizálás
Megegyezés alapján kihelyezett képzést is tartunk.
- I. A digitális könyvtár elmélete:
e-dokumentumok, hálózati ismeretek, adatbázis-építés, -kezelés; tudásszervezés, internet technológia - II. A digitális könyvtár gyakorlata:
multimédia, digitalizálási gyakorlatok, digitális könyvtári szolgáltatások, számítógépes tájékoztatás, webszerkesztés - III. A digitális könyvtár irányítása:
digitális könyvtári modellek, projekt- és minőségmenedzsment-könyvtárpolitika, a digitális könyvtár és a szellemi tulajdonjog, a tartalomszolgáltatással kapcsolatos jogi ismeretek, teljesítménymérés, könyvtárfinanszírozás-könyvtárstratégia - IV. Digitális könyvtári angol szaknyelv:
Szaknyelvi szóbeli és írásbeli kommunikációs készségfejlesztés
- A konfliktus természetrajza
- Szerepmodellek és viselkedésminták
- Egyéni sémák, attitűdök
- A konfliktushelyzet strukturálása
- A tiszta észlelés és megfigyelés
- Hatékony kommunikáció konfliktushelyzetekben - önérvényesítés erőszak nélkül
- Hatékony közlés, kérés, aktív hallgatás
- Problémafeltárás, kérdezéstechnika
- Megoldások közös keresésének technikái
- Konfliktusfajták, konfliktustipológia
- Konfliktuskezelési módok, intervenciók, viselkedési stratégiák
- Általános stratégiák és speciális stratégiák
- Konfliktusdiagnózis
A téma tárgyalását prezentációk, kommunikációs gyakorlatok és tapasztalatcsere segíti.
A csapatépítő tréningeket évtizedek óta alkalmazzák a vállalatok sikerrel és nagy hatékonysággal. Ez a képzési forma az egyén és a csapat együttes fejlesztésére koncentrál, amely során játékos, újszerű gyakorlatokkal érjük el a résztvevők közti együttműködés és kommunikáció minőségi javulását, a munkatársak jól működő csapattá válását. Ha cél a szervezet fejlesztése, a kollégák közti összhang növelése, megoldást nyújt a komplex csapatépítő tréning. A kapcsolatfelvétel után a tréninget oktatók megismerve az elvárásokat, a célokat, szakmai szempontok alapján a szervezetre szabott csapatépítő tréning tematikát állítanak össze. A módszerek ötvözik az indoor és outdoor eszközöket, melynek köszönhetően a csapatépítő tréningek változatosak, a résztvevők egyedi élményeken keresztül jutnak el a meghatározott célig.
- A csoportos coaching egy sajátos keveréke a coachingnak, facilitálásnak és a tréningnek;
- Az egyének fejlesztésében a coachon túl a többi csoporttag, illetve a csoport maga is szerephez jut;
- A csoportos tanulás elősegítéséhez a dialógus, illetve az aktív hallgatás technikáit alkalmazzuk.
sportanimációs alapismeretek
turisztikai és sport szakmai idegen nyelv.
A képzés díja: 25.000,- Ft/modul